inside

Контрольована вентиляція житлових приміщень

Здоров’я й комфорт, довговічність і економія енергії – на користь контрольованої вентиляції приміщення говорять багато фактів. Вона забезпечує постійно високу якість повітря і оптимальну вологість у приміщенні завдяки регулярному повітрообміну. Контрольована вентиляція забезпечує необхідний повітрообмін між приміщенням і зовнішнім повітрям. Такий регулярний повітрообмін корисний не тільки для мешканців, а й для конструкції будівлі.

Best of SHK Award. Системи вентиляції приміщень x-well отримали відзнаку Best of SHK Award 2020 у категорії «Клімат/вентиляція». Переможець визначається голосуванням читачів професійного журналу Si, тобто кваліфікованими спеціалістами SHK, фахівцями, які щоденно працюють із продукцією. Німецький професійний журнал Si , який виходить тиражом понад 50 000 примірників, є одним із найвідоміших професійних журналів на німецькому ринку.

Best-of-SHK Award 2020 для x-well

Що таке контрольована вентиляція житлових приміщень?

Як функціонує контрольована вентиляція житлових приміщень?

Використане повітря містить більшу кількість вуглекислого газу, ніж свіже. Тобто, у використаному повітрі кількість кисню значно менша, ніж у свіжому. Використане повітря також значно вологіше, ніж свіже. У разі використання контрольованої вентиляції вентиляційні установки переміщують за допомогою вентиляторів відпрацьоване повітря, а з ним і CO2 й вологу, зсередини на зовні й подають свіже зовнішнє повітря в житлове приміщення. Теплообмінник у вентиляційному каналі передає тепло з відпрацьованого повітря назад у свіже приточне повітря . Так тепло (і заразом енергія) не втрачається. Оскільки вікна не потрібно відкривати, у приміщення також не потрапляють шкідливі речовини. Вбудований у вентиляційну установку дисплей забезпечує не лише просте керування, а й повний контроль.

Централізована вентиляція приміщення

Централізована вентиляція приміщення  – ідеальне рішення для енергозберігаючих будинків, будинків із низьким споживанням енергії й для енергоефективних будинків. Крім вентиляційних каналів до складу системи входить центральний вентилятор, який видаляє вологе й відпрацьоване повітря і подає в приміщення свіже, підігріте приточне повітря . Системою можна легко керувати за допомогою зрозумілого регулятора. Вбудовані датчики вологості гарантують, що вентиляційна установка працюватиме лише тоді, коли це потрібно. Це дає змогу ефективно зменшити потребу в енергії й можливий робочий шум. Вентиляційна установка дуже гучна або помітна? Усі компактні вентиляційні установки x-well малошумні. Залежно від робочого ступеня установка може бути малошумною або зовсім не створювати шум. Функціональні кришки в білому кольорі, кольорі антрациту чи нержавіючої сталі не тільки непомітно вписуються в екстер’єр вашого будинку, а й забезпечують оптимальну звукоізоляцію чи послаблення зовнішнього шуму. Анемостати x-well – ідеальне рішення для найрізноманітніших монтажних варіантів у ваших кімнатах.

x-well серії S: компактні вентиляційні установки для новобудов.

Kermi x-well S180 Wohnraumlüftung für Wohnungen und Häuser bis ca. 125 m²

x-well S180 / S180 E

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 125 м² .

Kermi x-well S280 Wohnraumlüftung für Wohnungen und Häuser bis ca. 175 m²

x-well S280 / S280 E

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 175 м² .

Kermi x-well S370 Wohnraumlüftung für Wohnungen und Häuser bis ca. 240 m²

x-well S370 / S370 E

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 240 м² .

Kermi x-well S460 Wohnraumlüftung für Wohnungen und Häuser bis ca. 350 m²

x-well S460 / S460 E

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 350 м² .

x-well серії F: централізована вентиляція приміщення, підходить для дооснащення.

x-well F130

x-well F150

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 105 м² .

x-well F170

x-well F170 / F170 E

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 120 м² .

Kerm Wohnraumlüftung x-well F270

x-well F270

Підходить для приміщень і будівель із житловою площею прибл. 210 м² .

Децентралізована вентиляція житлових приміщень

Неважливо, як використовуватиметься система: як комплексна система для новобудов чи в разі реконструкції чи ремонту будинку. Використовуючи децентралізовану систему вентиляції, можна забезпечити індивідуалізовану вентиляцію для всіх приміщень, особливо кухні, ванної кімнати і туалету. Існує три основні категорії пристроїв. Реверсивний вентилятор: Ідеально підходить для постійної вентиляції повітря. Вентилятор позмінно виконує дві дії: втягує свіже повітря ззовні й виводить відпрацьоване повітря назовні. У системах Kermi з рекуперацією тепла відпрацьоване повітря віддає тепло теплообміннику, який потім знову нагріває свіже повітря. Однотрубний вентилятор чи вентилятор для невеликих приміщень: Підходить для використання в приміщеннях із витяжною вентиляцією й надійно виводять відпрацьоване й вологе повітря назовні, наприклад із ванної кімнати чи туалету. Анемостати на зовнішній стіні: Забезпечують природнє подавання приточного повітря в децентралізованих системах. Ідеально функціонують у поєднанні з однотрубними вентиляторами чи вентиляторами для невеликих приміщень. Для встановлення знадобиться зробити в зовнішній стіні отвір для кожного вентилятора й прокласти відповідну кабельну лінію. Монтажний блок полегшує й пришвидшує вбудовування в новобудовах.

Реверсивний вентилятор

x-well D13 Pendellüfter

x-well D13

Kermi x-well D12 Dezentrales Lüftungsgerät zur Be- und Entlüftung von Wohnungen und Häusern

x-well D12

Kermi x-well D11 Dezentrales Lüftungsgerät zur Be- und Entlüftung von Wohnungen und Häusern

x-well D11

Однотрубний вентилятор чи вентилятор для невеликих приміщень

Kermi x-well A21 - Einrohrlüfter dezentral, ideal für Toilette und Bad

x-well A21

Kermi x-well A20 Einrohrlüfter dezentral - Ideal für Toilette und Bad

x-well A20

Kermi x-well A12 - Kleinraumventilator

x-well A12

Анемостати на зовнішній стіні

x-well ALD13

Kermi x-well ALD12 Außenwand -Luftdurchlass für eine natürliche Zuluftnachströmung in dezentralen Systemen

x-well ALD12

Kermi x-well ALD11 Außenwand -Luftdurchlass für eine natürliche Zuluftnachströmung in dezentralen Systemen

x-well ALD11

Чому саме контрольована вентиляція житлового приміщення?

Продумана вентиляція приміщень має ключову роль у забезпеченні енергоефективних планування будівель і реконструкції старих споруд. Якщо не забезпечити в приміщенні крім відповідного опалення достатню вентиляцію, атмосфера стане гнітючою. У свою чергу бактерії та пліснява відчувають себе як вдома у несвіжому, вологому повітрі.

Природній повітрообмін може не відбуватися навіть у сучасних енергоощадних будинках, оскільки стики й вікна в таких приміщеннях ідеально герметизовані, що заважає природньому повітрообміну. Згідно з параграфом 6 Постанови щодо енергоощадності для нових будівель не лише рекомендовано, щоб зовнішні конструкції будівлі були «постійно герметичними відповідно до визнаних технологічних норм», а й указано, що конструкцію слід проектувати так, «щоб забезпечити мінімальний повітрообмін, необхідний для дотримання вимог щодо здоров’я й опалення».

Вентиляція житлового приміщення для контрольованого повітрообміну

Забезпечити мінімальний повітрообмін не вдасться, навіть якщо надовго залишити вікно відчиненим або створити в кімнаті протяг. Кількагодинне провітрювання з відчиненим вікном особливо проблематичне для працівників, а в холодну погоду такий спосіб вентиляції призводить до великих втрат енергії. Регулярний повітрообмін потрібно забезпечувати, навіть перебуваючи у відпустці, оскільки постійне виведення вологи назовні дає змогу уникнути утворення плісняви.

Вентиляція житлових приміщень від Kermi

Проти вологого, зіпсованого повітря

З Kermi завелика кількість вологи, CO2 й забруднення довкілля просто не мають шанс на існування. Вентиляційні установки Kermi x-well автоматично фільтрують повітря в приміщенні і забезпечують добрий, гігієнічний клімат, гарантуючи при цьому енергоефективність. А широкий вибір фільтрувальних елементів дає алергікам змогу комфортно почуватися у власному будинку.

Енергоефективність і гнучкість

Усі вентиляційні установки Kermi x-well переконують завдяки високій енергоефективності й підходять для житлових приміщень і будинків площею до 350 м2 Житлова площа.

Для новобудов і реконструкцій

Kermi x-well підходить для обладнання як новобудов, так і реконструйованих будинків. Для власників будівель це означає: покращений комфорт завдяки кращій циркуляції повітря й економію енергії завдяки продуманій вентиляції.

Переваги вентиляції житлових приміщень x-well

Довговічність і мінімізація ризику утворення плісняви

Вентиляційні установки Kermi x-well забезпечують кращий мікроклімат у будинку завдяки надійному виведенню відпрацьованого повітря. Такий підхід не тільки покращує рівень життя, а й активно знижує ризик зараження пліснявою. Мінімізуючи вплив плісняви на вашу власність, x-well також сприяє її довговічності й дає змогу уникнути небажаних пошкоджень.

Дає змогу заощадити енергію й витрати на опалення

Використовувати вентиляційну установку набагато ефективніше, ніж неконтрольовано залишати вікна відчиненими, оскільки установка забезпечує продуманий і контрольований повітро- й теплообмін. Контрольована вентиляція житлових приміщень значно краще знижує втрати тепла, ніж застарілий підхід на основі відчинення вікон. Крім того, мікроклімат у приміщенні буде незмінно комфортним. У результаті ви не лише сприятимете покращенню самопочуття і навколишнього середовища, а й зможете значно заощадити.

Ще більше комфорту і ще кращий рівень життя

Тепер не потрібно вручну відкривати та закривати вікно. У результаті в приміщення потрапляє менше шуму і забруднень. Крім того, вам не знадобиться залишати вікна відчиненими – ще один плюс з огляду на безпеку.

Чисте повітря і комфортний мікроклімат

Повітряні фільтри та фільтри тонкого очищування Kermi x-well очищують повітря, надійно відфільтровуючи з повітря часточки і пил (особливо в квартирах на вулицях із великим трафіком). Усе це забезпечує комфортний клімат, особливо для алергіків.

Низькі експлуатаційні витрати й надзвичайно просте обслуговування

Вентиляційні пристрої Kermi x-well характеризуються низькими експлуатаційними витратами й надзвичайно зручним обслуговуванням. Проте, економну експлуатацію та довгий термін роботи вентиляційної установки можна гарантувати, лише регулярно проводячи технічне обслуговування. У процесі обслуговування слід перевіряти та за необхідності очищувати анемостати для приточних і витяжних систем. Кожні 24 місяці вентиляційну систему Kermi x-well має ретельно перевіряти спеціаліст.

Чи можна дооснастити вентиляційну установку?

Так. Під час ремонту старих приміщень часто досягається такий ступінь ізоляції, що контрольована вентиляція приміщень є просто невід’ємним компонентом. Для модернізації вентиляційних установок існує два рішення з облаштування.

Вентиляція житлових приміщень x-well Kermi – прокладання в підвісній стелі

Вбудовування в підвісну стелю

Рішення з вбудовування в підвісну стелю можна виконати децентралізовану систему вентиляції, лише за умови, що в приміщенні достатня висота стелі. Для цього найкраще підійде компактна вентиляційна установка, така як x-well F170 Kermi, оскільки вона має пласку конструкцію. Проте, установку не обов’язково вбудовувати в стелю. Її можна встановити вертикально, наприклад вмонтувати в шафу кухні чи ванної кімнати.

Вбудовування в конструкцію підлоги

В іншому разі, наприклад, якщо висота приміщення недостатня, вентиляційну установку можна вбудувати в конструкцію підлоги. У цьому випадку вентиляційні канали слід прокладати на рівні ізоляції, що забезпечить централізовану вентиляцію житлових приміщень.