inside

Глосарій: кліматичне обладнання в приміщенні

Просте та зрозуміле пояснення технічних термінів! Плануєте будівництво нової будівлі, або ж модернізацію чи реконструкцію старого проекту? У галузях теплових насосів, радіаторів, підлогового опалення, домашньої вентиляції та «розумних будинків» ви неодмінно натрапите на велику кількість технічних термінів. Наш довідник термінів, відсортованих за алфавітом, призначено, щоб допомогти вам краще зрозуміти терміни, використовувані в галузі інтелектуального опалення та вентиляції.

 

Глосарій: кліматичне обладнання в приміщенні – лексика на тему кліматичного обладнання в приміщенні
 B 

Федеральне управління економіки й експортного контролю виконує адміністративні функції в області зовнішньої торгівлі, сприяння енергетичного бізнесу та аудиторського нагляду. Воно також сприяє розвитку енергоефективних технологій і заходів щодо енергозбереження.

 C 

Коефіцієнт продуктивності (COP) стосується певної робочої точки (наприклад, A2/W35 – температура повітря 2 °C, температура подачі 35 °C) теплового насоса. Визначення показника COP – це співвідношення отримуваної теплової потужності до споживаної електроенергії.

 E 

EC-Motor (Electronically commutated Motor) – це безщітковий двигун постійного струму, який є трифазною синхронною машиною, яка працює від постійних магнітів. Обертове поле реалізоване вбудованою комутаційною електронікою (реверсування струму). В обмотці статора трифазною мережею створюється обертове магнітне поле, яке індукує магнітне поле в роторі, що призводить до обертання. Перевагою є надзвичайно високий ККД і пламне регулювання частоти обертання за допомогою комутаційної електроніки.

Постанова про енергозбереження (EnEV) визначає стандартні вимоги для нових приватних і комерційних будівель, так і житлові або офісні споруди, на підставі Закону про енергозбереження. Це необхідно для енергоефективного будівництва об’єктів. Це частина німецького економічного адміністративного права.

Провідні компанії будівельної галузі по всьому світу об’єднали зусилля для створення альянсу EnOcean. Компанія пропонує бездротові перемикачі, датчики і приймачі для автоматизації будівель без використання радіаторів, щоб зробити будівлі більш енергоефективними, бюджетними й економічно вигідними.

 I 

Щороку міжнародне журі Міжнародного форуму дизайну в Ганновері присуджує нагороду iF DESIGN AWARD – один із найбільших і найпрестижніших конкурсів із дизайну в усьому світі – формально й функціонально видатним продуктам повсякденного використання. Церемонія вручення iF DESIGN AWARD існує вже більше 60 років. Тому в цьому конкурсі беруть участь компанії з усього світу, представляючи свої інноваційні продукти. Журі, що складається з понад 50 експертів, впродовж трьох днів оцінює від 5000 до 6000 продуктів, які щоденно змагаються один з одним за бажану нагороду в категорії «Продукт/упаковка».

Багато з наших дизайн-радіаторів і радіаторів для ванних кімнат вже отримали бажану нагороду iF Design Award. До них належать:

 J 

Як і значення COP, коефіцієнт річної продуктивності є важливим критерієм для визначення ефективності теплових насосів. На відміну від COP, тут не використовується визначена робоча точка, а кількість тепла, виробленого за весь рік для опалення й побутового гарячого водопостачання, порівнюється з необхідною електроенергією. Річний коефіцієнт продуктивності залежить від багатьох факторів і враховує не лише багато параметрів системи опалення, а й місце розташування теплового насоса.

 K 

Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) – один із провідних світових банків, що спеціалізуються на кредитах. За допомогою різних програм фінансування він підтримує забудовників, серед іншого, у процесі придбання житлового майна й в енергоефективному, енергоощадному будівництві. Багато продуктів Kermi мають право на фінансування KfW.

 M 

У мережі WLANсигнал розподіляється по всьому будинку одним пристроєм – маршрутизатором.   Mesh-мережа (сітчаста мережа),з іншого боку, створюється з використанням різних точок доступу, встановлених по всій житловій зоні.

 P 

Інститут пасивного будівництва – це незалежний дослідницький інститут, заснований у 1996 році. Проводить випробування й сертифікацію споруд і компонентів, призначених для перетворення будинку на пасивний будинок.

PLUS X AWARD – найбільша у світі нагорода за інновації в галузі технологій, спорту й способу життя. Нагороджує бренди за їхню якість та інноваційність продукції. Тому ми дуже пишаємося тим, що нашу серію панельних радіаторів Kermi therm-x2 відзначено нагородою PLUS X AWARD за видатні характеристики. Нагороду отримали:

Функція Power-to-Theat теплових насосів дає змогу використовувати, наприклад, надлишки електроенергії від фотоелектричних установок. Буквально, Power-to-Heat означає перетворення електроенергії на тепло.

 R 

RAL – це німецький інститут із забезпечення якості й маркування. Він присуджує так звані «знаки якості RAL» продуктам і послугам особливо високої якості в різних категоріях. Однак термін RAL відомий завдяки колірній системі RAL, системі ідентифікації кольорів інституту RAL. Kermi також пропонує широкий вибір кольорів радіаторів, зокрема, майже всі кольори RAL Classic. Докладнішу інформацію про це можна знайти в розділі Концепція кольору Kermi.

Нагорода «Red Dot» відома у всьому світі як знак якості дизайну. Щоб професійно оцінити різноманітність у галузі дизайну, премію розділено на три конкурси: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design і Red Dot Award: Design Concept. Кожен конкурс відбувається раз на рік. Подані на конкурс продукти, бренди й комунікаційні проекти, а також дизайнерські концепції та прототипи оцінює журі Red Dot.

Премія Red Dot Award: Product Design, яка існує з 1955 року, щороку визначає найкращі продукти. Виробники та дизайнери з усього світу можуть представити свої розробки приблизно в 50 категоріях. Дотримуючись девізу «У пошуках найкращого дизайну та інновацій», журі Red Dot оцінює усі представлені роботи й присуджує нагороду Red Dot лише тим продуктам, які вражають якістю дизайну. (Джерело: www.red-dot.org)

Ось чому ми пишаємося тим, що наш дизайн-радіатор для ванної кімнати Elveo відзначено нагородою Red Dot Design Award 2019.

 S 

Знак Smart Grid Ready присуджується серіям теплових насосів, технологія керування яких дає змогу інтегрувати тепловий насос в інтелектуальну енергосистему через певні інтерфейси. Усі теплові насоси Kermi отримали сертифікат SG Ready.

 X 

За допомогою станції x-center Base Station від Kermi ви можете зручно керувати всіма компонентами Kermi System x-optimised і легко регулювати кожну установку через ПК або планшет, як-от, електричний нагрівальний елемент на радіаторі у ванній, тепловий насос, вентиляція, підлогове опалення або радіатори – навіть не перебуваючи вдома. Універсальний інтерфейс EnOcean можна також використовувати для інтеграції інших продуктів від різних постачальників, як-от, приводів вимикачів, віконних контактів, жалюзі, детекторів, датчиків і кнопок.

Просто перевірте тут, які продукти сумісні зі станцією x-center base.

 Z 

Німецька асоціація санітарії, опалення й кондиціонування повітря (Zentralverband Sanitär Heizung Klima, ZVSHK) – це професійна організація, торгова асоціація та лобістська група для торгівлі у сфері санітарії, опалення й кондиціонування повітря в Німеччині. (Джерело: ZVSHK)

 _ 

Інфрачервоний нагрівач – це нагрівач з електричним живленням. Він забезпечує достатню ефективність і приємний променистий нагрів. Подібно до сонячного випромінювання, це тепло швидко нагріває безпосередньо тіло людини, а також опромінювані поверхні. Висока частка променевого тепла мінімізує завихрення повітря й пилу. Це означає, що інфрачервоні нагрівачі особливо безпечні для алергіків.

Функцію активного охолодження можна використовувати для охолодження будівлі. Для активного охолодження тепловий насос має бути реверсивним, тобто процес циклу охолодження працює у зворотному напрямку. У циклі охолодження тепло з будівлі відводиться назовні за допомогою теплового насоса. Для цього компресор теплового насоса залишається в робочому стані (активний).

Відпрацьоване повітря – це термін, який використовується для позначення використаного й забрудненого повітря (запахи, волога, CO2 або інші леткі органічні гази), яке потрібно видаляти із житлових приміщень.

Для максимального комфорту ми пропонуємо відповідні сушарки для рушників, гачки й вішалки майже для всіх наших дизайн-радіаторів, панельних радіаторів і радіаторів для ванних кімнат у білому, хромованому, лакованому алюмінії, з матової нержавіючої сталі, лакованої нержавіючої сталі або анодованого срібла.

Як кінцевий споживач, ви можете придбати нашу продукцію у кваліфікованих спеціалізованих дилерів поблизу. Крім того, наші сушарки для рушників, гачки й вішалки можна знайти в нашому магазині запчастин Kermi і замовити їх онлайн, не виходячи з дому.

Заглушка вентиляційного отвору герметизує систему опалення зовні. Її можна легко зняти для видалення повітря з радіатора.

Викиди CO2 – це парникові гази, що утворюються внаслідок горіння, як-от, вугілля, дизельного палива, бензину, природного або зрідженого газу й деревини. CO2, що утворюється в результаті процесів горіння, накопичується в атмосфері й значно впливає на парниковий ефект і глобальне потепління.

З 2026 року в нових будівлях заборонено встановлювати системи опалення, що працюють лише на мазуті. Дозволено лише встановлення регенеративних систем або використання гібридних систем, які використовують не лише мазут, але й відновлювані джерела енергії для виробництва тепла. У рамках нового кліматичного пакета уряду Німеччини програму стимулювання ринку всебічно оновлено й розширено. Цей грант також відомий як винагорода за зміну.

Витяжне повітря – це застояне повітря, яке вже пройшло через вентиляційний блок і теплообмінник. Отже, це застояне повітря, яке вже віддало тепло й виводиться назовні.

Гібридний тип опалення поєднує в собі різні технології виробництва тепла. Часто класичні джерела енергії, як нафта або газ, комбінуються з відновлюваними джерелами енергії, таким чином, об’єднуючи сильні сторони двох різних систем опалення.

Для забезпечення нормального функціонування системи опалення об’ємна витрата опалювальної води має відповідати потребі в опаленні для кожного окремого радіатора. Радіатори Kermi з клапаном попередньо налаштовуються на заводі відповідно до стандартної теплової потужності радіатора. Це дає змогу зекономити витрати на електроенергію й забезпечує оптимальний комфорт під час опалення. Додаткова інформація на тему Технологія клапанів і гідравлічне балансування.

Геотермальний зонд видобуває теплову енергію з навколишнього середовища через одну або кілька глибинних свердловин до 100 м. Тому це потрібно офіційно погоджувати. Перевага ґрунтових колекторів перед наземними полягає в меншій потребі в просторі та вищій температурі джерела протягом року, завдяки чому насос досягає більшої теплової ефективності.

В теплових насосах типу розсіл-вода енергія видобувається з навколишнього середовища за допомогою ґрунтового колектора або ґрунтових зондів і перетворюється на теплову енергію. Геотермальні колектори зазвичай прокладають горизонтально на глибині до 2 м.

Двотрубна система складається з двох окремих труб – для подачі та зворотки. Це означає, що всі радіатори можуть нагріватися рівномірно – за допомогою гідравлічного балансування.

Децентралізовані вентиляційні установки з рекуперацією тепла зазвичай діють лише на окремі приміщення і, як правило, працюють без повітроводної системи. Однак може трапитися й так, що друге приміщення підключено до пристрою через систему трубопроводів.

Шукаєте дилера поблизу, щоб побачити нашу продукцію наживо, отримати консультацію чи зробити замовлення? Ви можете знайти найближчу до вас спеціалізовану компанію в нашому списку партнерів-фахівців.

Дизайн-радіатори з додатковим електричним режимом роботи підключаються до мережі центрального опалення, але можуть працювати й автономно. Це особливо корисно в перехідні періоди й для короткочасних циклів опалення. Додаткова інформація на тему Електричний режим роботи дизайн-радіаторів і радіаторів для ванної кімнати.

Ентальпійні теплообмінники, на відміну від звичайних теплообмінників, можуть також відновлювати вологу. Їхня перевага в тому, що взимку природне висихання житлового приміщення сповільнюється. Такий теплообмінник допоможе підвищити рівень вологості в будинку до комфортного рівня. Звичайно, особливо в холодну пору року, важливо адаптувати й зменшувати обсяг повітря відповідно до фактичної потреби та уникати перегрівання приміщень більш ніж на 23 °C, щоб підтримувати вологість у діапазоні >35 %.

Заглушка герметизує систему опалення зовні й приховує отвір. Її можна легко зняти для проведення технічного обслуговування. Заглушки входять у комплект постачання наших радіаторів.

Як кінцевий споживач, ви можете отримати нашу продукцію у кваліфікованого фахівця зі встановлення. Він із радістю допоможе вам.
Найближчу до вас спеціалізовану компанію можна знайти в нашому списку.

Крім того, запасні частини й аксесуари для вашого радіатора або системи вентиляції будинку можна знайти в нашому магазині запчастин Kermi, де їх можна замовити онлайн, навіть не виходячи з дому.

Якщо вам необхідні запасні частини або комплектуючі для радіаторів або системи вентиляції будинку, ви можете придбати нашу продукцію у кваліфікованого фахівця зі встановлення. Найближчу до вас спеціалізовану компанію можна знайти в нашому списку.

Крім того, обрані запасні частини й комплектуючі можна знайти в нашому магазині запчастин Kermi, де їх можна замовити онлайн, навіть не виходячи з дому.

Затискачі Kermi використовуються для фіксації бічних кришок радіатора. Вони входять у стандартну комплектацію кожного радіатора з бічними кришками. Якщо ви все ще потребуєте заміни, ви можете замовити затискач Kermi онлайн в нашому магазині запчастин Kermi.

У багатьох будівлях радіатори потрапляють під вплив особливих умов, через які покриття радіаторів може пошкодитися. Антикорозійне покриття Kermi – це спеціальний шар, який наноситься безпосередньо на радіатор, з подальшою обробкою високоякісним порошковим покриттям. Він захищає радіатор від пошкоджень, викликаних підвищеною вологою, і може також наноситися під кольорове лакофарбове покриття.

Для встановлення нового теплового насоса або заміни старих приладів у рамках програми субсидування BAFA необхідно здійснити деякі підготовчі роботи. Консультації, планування або заходи спрямовані на забезпечення енергоефективності називаються заходами щодо охорони навколишнього середовища та є такими ж важливими, як і сам теплогенератор. Це, зокрема, котельні й технічні приміщення, демонтажні роботи, буріння ґрунту й утилізація старих резервуарів для мазуту й газу та багато іншого.

Перебудова, реконструкція, модернізація – Кермі й тут пропонує широкий вибір варіантів. Наші змінні радіатори випускаються різної висоти, довжини й глибини для панельних і дизайн-радіаторів. Завдяки відповідним відстаням між різьбами 500 і 900 мм старі радіатори DIN можна швидко, легко й без бруду замінити на точно підігнані нові радіатори.
Зараз наші змінні радіатори доступні для таких моделей:

Докладну інформацію можна знайти в розділі Рішення для ремонту на нашому вебсайті.

Значення kv також відоме як коефіцієнт витрати або коефіцієнт потоку та є мірою досяжної пропускної здатності рідини або газу через клапан. Воно використовується для визначення й вибору розмірів клапанів і відповідає витраті води через клапан (в м³/год), з різницею тисків 1 бар і температурою води 5-30 °C.

Повітря, що надходить ззовні.

Швидкість потоку теплоносія радіатора можна регулювати за допомогою клапанів, зважаючи на виміряну температуру, щоб регулювати задану температуру або підтримувати її постійною. Що далі шток клапана втискається в клапан, то менша витрата нагрівальної води й навпаки.

Що робити, якщо клапан більше не працює?
У радіаторах, які довгий час не використовувалися, шток клапана може заклинити через відкладення. Часто допомагає просто зняти термостатичну головку й кілька разів пересунути шток. У багатьох випадках проблеми можна уникнути, перевівши термостати радіаторів у положення  3 у незаселених квартирах. У цьому випадку вентиль постійно рухатиметься, і відкладення не утворюватимуться. Однак у деяких випадках (сильні забруднення) єдиним рішенням є заміна вентильної вставки. Навіть у цьому випадку слід подбати про те, щоб уникнути простою клапана. Примітка. Заміну клапанів має здійснювати лише фахівець!

Що робити, якщо клапан стукає?
Стук клапана свідчить про те, що в радіаторі поміняли місцями подаючий і зворотній трубопровід. Це можна перевірити, давши радіатору охолонути. Якщо з’єднання виконано правильно, то коли клапан відкрито, труба, спрямована в центр радіатора, має нагріватися. Якщо це не так, слід встановити реверсивний кран. Тому, якщо ваш радіатор не нагрівається належним чином і ви чуєте постукування, зверніться до місцевого фахівця зі встановлення

.

Де знайти інформацію про вентильні вставки?
Усе, що вам потрібно знати про клапани Kermi із заводським регулюванням, можна дізнатися в кишеньковому практичному посібнику з інформацією про клапани (посилання тут).

Як замінити вставку клапана?
Для забезпечення безперебійної роботи вашого радіатора заміну клапанних вставок завжди має здійснювати фахівець. Для цього зверніться до свого кваліфікованого фахівця зі встановлення. У нього також можна придбати відповідні змінні клапани.

ККД показник співвідношення корисної й поданої енергії. Що вищий ККД, то ефективніше працює пристрій.

Щоб усунути невеликі пошкодження фарби на радіаторі можна скористатися нашим фарборозпилювачем або балончиком. Обидва варіанти доступні в кольорі RAL 9016 (білий). Ці продукти можна придбати у кваліфікованих фахівців із встановлення, спеціалізованих оптових продавців або, для зручності, онлайн у нашому вебмагазині запчастин Kermi.

Кришка радіатора, з одного боку, захищає внутрішні компоненти радіатора від бруду, з іншого боку, відповідає за напрямок повітряного потоку від радіатора. Якщо кришка відсутня, тепле повітря може виходити в небажаному напрямку, у результаті чого в приміщенні не буде оптимального розподілу.
Екрани використовуються для приховування з’єднань або кріплень, а також для захисту їх від бруду.

У нашому магазині запчастин Kermi ви можете знайти верхні й бічні кришки для радіаторів, а також кришки для з’єднань і кріплень радіаторів.

Літній байпас – це обхід теплообмінника. Це означає, що влітку прохолодне нічне повітря може потрапляти в будинок, не нагріваючись від відпрацьованого повітря.

Для більшості дизайн-радіаторів Kermi можливий облік витрат за допомогою лічильника витрат на опалення. Крім того, для панельних радіаторів можна встановлювати вимірювачі випаровування. Оскільки позиціонування пристроїв виявлення відрізняється в різних виробників, за подробицями звертайтеся до відповідного постачальника пристрою контролю. Докладну інформацію можна знайти в нашій технічній документації для відповідного продукту.

Радіатори з лише електричним режимом роботи не залежить від мережі центрального опалення, оскільки тут достатньо тільки розетки для підключення до мережі. Особливо для оновлення системи опалення в старих будівлях – такі радіатори економлять і час, і кошти. Самостійно вироблену електроенергію також можна використовувати для електрорадіаторів в енергонезалежних нових будинках із сонячною фотофотовольтаїчною установкою. Докладніше про наші Електрорадіатори.

Модульований (з регулюванням продуктивності) тепловий насос може адаптувати свою теплопродуктивність до потреб будівлі в теплі. Це сприяє тихішій та ефективнішій роботі теплового насоса та оптимальній адаптації до різних температур зовнішнього повітря.

Safety Extra Low Voltage (=SELV): низька електрична напруга, яка гарантує високий рівень безпеки підключення, оскільки забезпечує спеціальний захист від ураження електричним струмом.

Насос для завантаження буфера транспортує тепло, вироблене тепловим насосом, в буфер або в резервуар гарячої води для побутових потреб.

Для зручності монтажу систем підлогового опалення x-net існує спеціальний пристрій розмотування (внутрішнє розмотування), яке забезпечує швидке розмотування та укладання труб без закручувань. Це забезпечує швидку й нескладну роботу на будівельному майданчику.

В однотрубній системі подача та зворотка теплоносія проходить через одну трубу. Це означає, що теплоносій спочатку проходить через перший радіатор і нагріває його, а потім надходить у другий радіатор. Тому температура зворотного потоку теплоносія першого радіатора в системі дорівнює температурі подачі другого радіатора, і так далі.

Опалювальне навантаження будівлі визначає, яка кількість теплової енергії має надходити до будівлі для досягнення ідеального мікроклімату в приміщенні, незважаючи на втрату тепла – наприклад, через вікна й двері.

Накопичування пилу всередині радіаторів є природним процесом, пов’язаним із циркуляцією нагрітого повітря, і технічно запобігти його неможливо. Доступні ділянки слід час від часу очищувати спеціальними щітками, щоб забезпечити оптимальну продуктивність. Радіатори досить легко очищувати за допомогою наших спеціальних щіток.
Їх можна придбати у кваліфікованого фахівця зі встановлення, у спеціалізованого оптового продавця або в нашому магазині запчастин Kermi. Найближчу до вас спеціалізовану компанію можна знайти в списку партнерів-фахівців.

Радіатор також можна очистити побутовими миючими засобами. Відповідні засоби для чищення пофарбованих поверхонь мають бути неабразивними і не занадто лужними або кислотними (хімічно агресивними).
Щоб правильно очистити радіатор, спершу необхідно зняти верхню кришку. Для цього підійміть пластиковий затискач (затискач Kermi; його також можна замовити в інтернет-магазині) бічної кришки й відкрутіть його проти годинникової стрілки. Починаючи з монтажної довжини 1000 для радіаторів серії Plan або монтажної довжини 1400 радіатора серії Profil, необхідно також зняти з верхньої кришки кронштейн кріплення. Після підняття верхньої кришки потягніть бокову кришку з радіатора під невеликим кутом, щоб вийняти її з кріпильних гачків. Потім відокремте верхню кришку від другої бічної кришки, піднявши та зсунувши її на одну сторону. Після очищення верхню кришку слід встановити виконавши усі дії у зворотному порядку.

Для панельних радіаторів, конвекторів і Kermi Decor передбачено спеціальні кріплення для підставок для квітів. Інформацію про кріплення можна знайти в технічній документації до відповідного виробу. Самі ми не перевозимо підставки для квітів або подібні покриття.

У нашому інтернет-магазині запчастин Kermi також можна знайти кріплення для опор підвіконня.

У рамках Закону про захист клімату уряд Німеччини прийняв заходи, спрямовані на досягнення нейтральності викидів парникових газів до 2050 року. Програма містить пакет заходів з економії CO2 для енергетичного сектора, промисловості, будівництва, транспорту, сільського і лісового господарства, землекористування й поводження з відходами. Уряд Німеччини хоче зменшити викиди СО2 щонайменше на 55 відсотків до 2030 року.

Функцію пасивного охолодження можна використовувати для охолодження будівлі. Під час пасивного охолодження компресор теплового насоса не працює. Лише циркуляційні насоси забезпечують передавання теплової енергії від будівлі в ґрунт через теплообмінники. Під час використання теплового насоса повітря-вода пасивне охолодження неможливе.

Коли фінансування на заміну опалювальної системи схвалено BAFA, починається період затвердження. Протягом 12 місяців буде реалізовано всі фінансовані заходи. Якщо ж час реалізації заміни затягується, можливе продовження термінів.

Повітря, що подається – це оброблене (очищене) і відфільтроване повітря, що надходить у житлові приміщення.

Завдяки послідовному потоку та його технології x2 компанія Kermi здійснила революцію у сфері опалення. Передня панель радіатора нагрівається першою, що забезпечує швидке нагрівання й максимальний комфорт. У режимі часткового навантаження цього, як правило, достатньо для задоволення потреби в теплі. Задня пластина виконує роль теплового екрану. Коли потреба в теплі збільшується, нижня пластина також нагрівається й згодом забезпечує максимальну тепловіддачу радіатора.

Принцип Plug & Heat описує простоту установки – особливо теплових насосів «повітря-вода»: потрібно просто встановити, підключити, і все готово до роботи.

З метою концентрації зусиль на економії CO2 в будівельній галузі вже майже 20 років діє програма ринкового стимулювання. У процесі реалізації пакета заходів щодо захисту клімату до 2030 року програму стимулювання ринку оновлено та всебічно розширено. Ця програма підтримки створює стимули для виробництва тепла за допомогою технологій, заснованих на відновлюваних джерелах енергії. Це, наприклад, теплові насоси, зміна старих мастильних систем опалення або гібридні системи.

Радіатори можуть випромінювати конвекційне або променисте тепло. Конвекційне тепло поширюється по приміщенню й нагріває повітря, яке рухається в ньому. Однак, променисте тепло нагріває не безпосередньо повітря, а предмети та стіни в приміщенні. Завдяки цьому в приміщенні майже не піднімається пил, а випромінюване тепло відчувається особливо приємно.

Рівень звукової потужності визначає загальну енергію, яку випромінює об’єкт у вигляді звуку. Це значення не залежить від місця розташування, простору й відстані. Можна використовувати для порівняння з показниками інших вентиляційних установок як показник рівня звукового тиску

Рівень звукового тиску вказує на силу прийнятої звукового події. Це значення завжди прив’язане до відстані, а також просторового оточення.

Рекуперація тепла – це повторне використання енергії. До прикладу, теплова енергія відпрацьованого повітря системи вентиляції передається зовнішньому повітрю через теплообмінник. Частка рекуперованого тепла виражається коефіцієнтом рекуперації тепла або коефіцієнтом корисної дії (ККД).

Що робити, якщо радіатор нагрівається лише наполовину або лише у верхній частині?

Якщо радіатор нагрівається лише наполовину, але бажаної температури в приміщенні досягнуто – не слід турбуватися. Термостат регулює потік води таким чином, що частковий потік води призводить до нерівномірного нагрівання. Однак якщо радіатор залишається холодним знизу, а температура в приміщенні падає або не підіймається, слід вжити заходів. Можливі причини нерівномірного нагрівання системи опалення численні й варіюються від наявності повітря в системі опалення до несправностей тиску в системі опалення.

  • Повітря в системі опалення: це можна легко виправити, випустивши повітря з радіатора. Все, що вам потрібно, це звичайний ключ для видалення повітря з системи, а також ганчірка й посудина для збору води, що витікатиме. Якщо радіатор досі не нагрівається належним чином або температура в приміщенні не підвищується, перевірте пункт 2.
  • Термостатичний клапан: якщо термостатичний клапан довгий час не експлуатувався, штифт клапана може заклинити. У результаті через радіатор більше не проходить потрібна кількість води, і нагрівання відбувається лише у верхній частині. У цьому випадку ми рекомендуємо найняти фахівця зі встановлення. Фахівець може демонтувати термостатичний клапан і за необхідності замінити термостат.
  • Гідравлічне балансування: якщо гідравлічне балансування проведено неправильно або якщо через ремонт будівлі змінилася система теплопостачання, це може призвести до нагрівання радіатора лише у верхній частині. У цьому випадку радимо звернутися до фахівця зі встановлення.

Як захист слід використовувати радіатор Kermi з технологією x2, у якому потік спочатку проходить через передню панель. Передня панель нагрівається рівномірно, а задня панель слугує як тепловий захист від холодної зовнішньої стінки в режимі часткового навантаження (90 % періоду нагрівання).

Докладна інформація про наші радіатори therm-x2. Ви можете знайти найближчу до вас спеціалізовану компанію в нашому списку.

Сили пружності – це сили, які діють на трубу в системі підлогового опалення для повернення їй до початкової форми. Низький рівень сили пружності й високий рівень гнучкості є перевагою для систем підлогового опалення.

Температура зворотного потоку – це температура води після проходження через опалювальний контур.

Температура потоку – це температура, до якої нагрівається теплоносій перед тим, як він проходить через систему опалення  по радіаторах і підлоговому опаленню.

Тепловий екран призначено для зменшення теплового випромінювання на фасад. Матеріал тут відіграє допоміжну роль. Найважливіше, щоб між радіатором і фасадом було створено додаткову повітряну шахту та щоб тепло радіатора могло вільно циркулювати в приміщенні. У нашому інтернет-магазині запчастин Kermi також можна знайти кріплення для теплового екрану.

Тепловіддача радіатора залежить від різних чинників, як-от, температура подавання води, розмір і конструкція. Якщо, наприклад, температура потоку дуже низька, радіатор слід вибирати більшого розміру, але є й такі моделі радіаторів, які забезпечують більшу потужність із тими ж розмірами. Різні конструкції можна розділити на типи 10, 11, 12, 20, 21, 22 і 33. Що більше число, то глибше радіатор. Перша цифра позначає кількість нагрівальних пластин, а друга – кількість конвекторів.

Точне значення тепловіддачі наших радіаторів можна знайти в технічній документації для відповідного продукту в нашій області завантажень. Під час визначення теплової потужності переконайтеся, що вибрано правильний температурний режим. Визначення стандартної теплової потужності відповідно до стандарту EN 442 засноване на температурному режимі 75/65/20 °C. На практиці сьогодні поширені більш низькі температури.

Для точного розрахунку зверніться до вашого фахівця зі встановлення.

Термічний опір є важливим фактором для ефективності системи підлогового опалення. Значення розраховується зважаючи на товщину підлогового покриття на теплій підлозі та її теплопровідності. Що вище термічний опір, то нижче ефективність підлогового опалення, оскільки тепло розсіюється ще до того, як воно досягає місця фактичного використання.

Термостатичні головки не завжди виглядають нудно. У Kermi ви знайдете термостатичні головки різного дизайну, хромовані, з нержавіючої сталі та  хромовані білі – відповідні саме для вашого радіатора.

Як кінцевий споживач, ви можете придбати нашу продукцію у кваліфікованих спеціалізованих дилерів поблизу. Крім того, наші дизайнерські теромостатичні головки можна знайти в нашому магазині запчастин Kermi і замовити їх онлайн, не виходячи з дому.

Панельні радіатори можна поділити на типи. Існують такі типи: 10, 11, 12, 20, 22, 30 і 33. Позначення базоване на кількості встановлених нагрівальних пластин і конвекторів, а отже, і від глибини конструкції. Перша цифра позначає кількість нагрівальних пластин, а друга – кількість конвекторів. Отже, що більше число, то глибше радіатор.

Kermi має єдиний стандарт центрального з’єднання – 50 мм, що забезпечує повну свободу планування й вибору. Майже у всіх конструкціях клапанів місце з’єднання повністю приховано під кришкою. У багатьох моделях досі можливий класичний варіант підключення – бокове підключення зліва та справа. У разі з’єднання по центру подаючого та зворотного потоку не має значення, оскільки між двома з’єднаннями є заслінка (розділовий диск). Додаткову інформацію про типи з’єднань Kermi можна знайти в технічній документації на відповідний продукт.

Умовно фільтри можна розділити на фільтри свіжого й фільтри відпрацьованого повітря.
Зовнішній повітряний фільтр забезпечує подавання чистого, свіжого повітря в будинок. Дрібний пил і пилок, а також мікроби, віруси й бактерії ззовні не проникають в будівлю. Крім того, зовнішні повітряні фільтри захищають вбудовані компоненти від забруднення.
Використане повітря повертається назовні через фільтр відпрацьованого повітря. Частинки пилу й бруду також фільтруються з відпрацьованого повітря, що запобігає забрудненню пристрою. Це забезпечує чисту роботу теплообмінника й високу ефективність рекуперації тепла.

Оригінальні фільтри Kermi для контрольованої вентиляції житлових приміщень можна зручно й легко замовити в магазині запчастин Kermi.

Є дві різні системи

  • Централізована система: тут одна вентиляційна установка обслуговує кілька житлових приміщень.
  • Децентралізована (напівцентралізована) система: вентиляційна установка подає повітря в житлове приміщення, повітря подається до відповідних приміщень повітропроводами.